Aktivní péče o portfolio

osobní blog o Investicích

 • Kategorie

 • Ukončené obchody s certifikáty III.

  Zastoupení bonus certifikátů jsme ve všech portfoliích při poslední korekci v měsíci říjnu navýšili. Vyrovnali jsme tak značné zkonzervativnění všech portfolií díky nákupu dluhopisu na solární projekty v Japonsku od společnosti Aquila Capital. Ten až do vypořádání za dva roky nebude zvyšovat (ani snižovat) svou hodnotu a díky tomu podstatná část portfolia aktuálně nevydělává.

  Nyní prodáváme jeden z bonus certifikátů viz níže v grafu. Certifikát byl nakoupen v polovině dubna a přikoupen u nových klientů koncem září. Využili jsme korekci akcie od počátku srpna. S nárůstem hodnoty akcie a blížící se dobou splatnosti se hodnota certifikátu zvýšila k úrovni maximálního zisku. Z tohoto důvodu nemá smysl pozici dále držet a je výhodnější ji prodat a počkat na novou nákupní příležitost.

  Bonus certifikát byl nakoupen do portfolií 17.4.2014.

  Potenciální výnos do splatnosti – 2%
  Aktuální výnos – 24%

  Hotovost z prodeje chceme nyní držet a spíše čekat na vhodnou příležitost k nákupu. Akciové trhy jsou aktuálně hodně překoupené a vzhledem k nervozitě z ekonomického vývoje Ruska, politické situaci na Ukrajině, posilujícímu dolaru a klesají hodnotě měn v rozvíjejících se ekonomikách je menší korekce do 10% velmi pravděpodobná.

  Bonus certifikát na akcii TAG Immobilien

   

  *tyto strategie jsou součástí celého portfolia a jejich zastoupení je v rozmezí 1% – 30%

  Komentáře: 226

  Komentovat příspěvek

  Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní.