Aktivní péče o portfolio

osobní blog o Investicích

 • Kategorie

 • Ukončené obchody s certifikáty II.

  Červeně je zobrazena akcie společnosti Nordex. Nordex je německý výrobce větrných elektráren. Vzhledem k situaci v segmentu výroby energie z větru v Německu (stávající dotace končí k 31.12.2016), lze očekávat výrazný růst výroby a předpokládaného zisku. K nákupu jsme využili výraznou korekci německých akcií od počátku srpna do poloviny října. V té době měla většina akcií z hlavních německých indexů cenu o 25 –40 % nižší než na počátku léta a domníváme se, že se jednalo o nejlepší nákupní příležitost ve druhé polovině letošního roku na vyspělých trzích. Bonus certifikát se v době nákupu držel na spodní bonusové hranici a měl potenciál výnosu okolo 60 % v horizontu 14-ti měsíců. Modře na grafu je bonus certifikát.

  Bonus certifikát byl nakoupen v polovině října. Výnos certifikátu dosáhl za 40 dnů 42%. 

  Bonus certifkát na akcii Nordex

  Whole Foods Markets je firma, která rozvíjí maloobchodní řetězce s BIO potravinami. V době nákupu byla cena akcie podhodnocená a navíc vydaný bonus certifikát vykazoval vynikající investiční příležitost. Riziko z držení certifikátu bylo velmi nízké a naopak potenciál výnosu značný.

  Bonus certifikát byl nakoupen koncem července. Využili jsme korekci akcie od počátku září. Výnos certifikátu dosáhl za 3 měsíce až 36 %. Firma ohlásila výrazný růst zisků a certifikát za posledních 14 dní výrazně vzrostl. Nárůst hodnoty využijeme na dřívější prodej certifikátu, než jsme původně plánovali.

  Bonus certifikát na akcii Whole Food Markets

  Bonus certifikát na Volkswagen byl nakoupen do portfolií v polovině října. Nahradili jsme jím jiný bonus certifikát na Volkswagen, který se v korekci dostal pod spodní bonusovou hranici a tudíž ho nemělo smysl dále držet. Cena akcie Volkswagen je vzhledem k ziskovosti a růstu koncernu aktuálně velmi podhodnocena. Bonus certifikát plánujeme držet dlouhodobě až do roku 2017 pro jeho velký potenciál výnosu.

  Potenciální výnos do splatnosti je 55%.

  Bonus certifikát na akcii Volkswagen

  *tyto strategie jsou součástí celého portfolia a jejich zastoupení je v rozmezí 1% – 30%

  Komentáře: 278

  Komentovat příspěvek

  Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní.