Aktivní péče o portfolio

osobní blog o Investicích

 • Kategorie

 • Investiční kongres v Německu

  Na konci ledna se náš tým zúčastnil největšího investičního kongresu pro profesionální poradce a firmy v Evropě.

  6 000 návštěvníků, dva dny zajímavých přednášek (převážně v němčině), vč. špičkových  investičních manažerů nám umožnila zmapovat jaké trendy v investičním poradenství převažují. Analýzy regionů, odvětví, různých aktiv nám pomáhají v rozhodování o tom, kam klientům investovat. Odborné investiční přednášky jsou doplněné o vystoupení předních koučů na psychologii, moderní marketink apod. Osobně jsme mohli mluvit se zástupci různých firem a portfoliomanažery. Debatovali jsme  o jejich strategiích investování, náhledu na současné tištění peněz centrálními bankami, cenách zlata, nízkých úrocích atd.

  Získali jsme řadu kontaktů, a protože můžeme většinu investic, které byly na kongresu k vidění nabízet díky našemu investičnímu partnerovi, mohlo by se nám do budoucna podařit některé zajímavé firmy představit i v České republice.

  V letošním roce výrazně rozšíříme  nabídku alternativních investic i včetně oblasti Private Equity, kde jsme v jednání s významnými firmami, které se těmto investicím dlouhodobě úspěšně věnují.

  S částí získaných poznatků se se setkáte v dalších dílech nezávislého Investičního espressa.

   

  Jaký je závěr z návštěvy kongresu?

  1. Zvyšující se podíl aktivně řízených fondů a nízkonákladových fondů.

  2. “Umírající” strategie nakup a dlouhodobě drž.

   

  Přikládám fotografie významných osobností, na jejichž přednáškách jsme byli :

  Nassim Taleb – autor knihy Černá labuť, více na : http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/nassim-taleb-zivot-v-nejistote/

  Mark Mobius – manažer fondů Emerging Markets Franklin Templeton

  Jim O´Neill – ekonom Goldman Sachs (vymyslel termín BRIC) – jeho výstup  byl poslední v barvách “goldmanů” a my měli štěstí být přitom.

  Komentáře: 169

  Komentovat příspěvek

  Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní.